29 جولای

سنگ دِلرُبا یا آونتورین (Aventurine) سنگی است از کانی کوارتز که به رنگ‌های سبز تا قهوه‌ای مایل به سرخ دیده می‌شود. بیشتر گونه‌های این سنگ بهادار، به رنگ سبز هستند. نام سنگ آونتورین از یک اتفاق شاد گرفته شده است. زمانی در قرن هجدهم، شیشه کاران ونیزی در حال تهیه شیشه مذاب بودند که به طور تصادفی براده های مسی درون آن ماده مذاب ریخت و شیشه ای درخشنده به دست آمد. نام آونتورین از عبارت “”aventura به معنی “اتفاقی” گرفته شده است.

ذخایر آونتورین طبیعی در برزیل، هند، استرالیا، روسیه، اسپانیا، شیلی و تانزانیا یافت می شود. رنگ سبز آونتورین به دلیل وجود میکا در آن می باشد در حالی که قهوه ای متمایل به سبز آن، اکسید آهن معدنی هیدورژن دار است و رنگ قهوه ای آن به دلیل وجود سولفید آهن می باشد.
این سنگ نیمه‌شفاف تا مات با کمی درخشندگی و دارای ناخالصی‌های هماتیت و گوتیت است که به رنگهای سبز و آبی در آن دیده می‌شوند.
آونتورین از قدیم در تمام جوامع بشری به عنوان سنگ زینتی و شفابخش به کار می رفته است.

آونتورین با هر رنگی “سنگ شانس” است. هر چند به نظر می رسد رنگ سبز این سنگ، قدرتمندتر است. آونتورین به دارنده اش تعادل درونی می بخشد و رویا پردازی را برمی انگیزاند. روی روان اثر مثبت دارد و حس استقلال به شخص می دهد و سنگی ایده آل برای کسانی است که به دنبال نگرش مثبت به زندگی هستند. هم چنین به شخص در تصمیم گیری با قلب کمک می کند. الهامات خلاق را به کار می اندازد و شجاعت زندگی با حقیقت وجودی را به شخص می دهد. سنگی آرامش دهنده، حمایتگر و نیز متعادل کننده است. رنگ سبز خالص آن انرژی شفادهی نیرومندی دارد. عده زیادی معتقدند این سنگ قابلیت آرام کردن یک روح نا آرام و ایجاد آرامش درونی را دارد.

این سنگ به متولدین فروردین،اردیبهشت، تیر،مرداد تعلق دارد ولی به خاطر انرژی بالا برای تمام افراد استفاده از آن مناسب است. به دلیل رنگ زیبا، جزو محبوبترین سنگ ها برای هدیه دادن محسوب میشود. این سنگ در دسته ی سنگهای نیمه قیمتی قرار می گیرد و نوع تیره ی آن به نسبت سبز روشن، فراوانی کمتری دارد.

اصولا تمام سنگهای متعلق به خانواده ی کوارتز، به دلیل تشکیل در شرایط نزدیک به سطح زمین، پایدار تر بوده و با بدن انسان هماهنگی و تعادل بیشتری را نشان می دهند، قدرت و انرژی این سنگ ها به اعتقاد قلبی و قدرت ذهنی استفاده کننده نیز بستگی دارد، ولی در حال اثرات مثبت آن غیر قابل چشم پوشی می باشد

 

برای مشاهده محصولات ساخته شده از سنگ آونتورین اینجا کلیک کنید

بازدیدها: 78

دیدگاه بگذارید